Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Když zákazník chce zaplatit cizí měnou, tak mu to spočítáme (na kalkulačce)
Soudruzi z EU, patrně proto, že nemají nic jiného na práci než vymýšlet složitosti, vypracovali novou legislativu týkající se vrácení zboží. Aby chudák spotřebitel, který se rozhodne zboží v zákonné lhůtě 14 dnů vrátit zakoupené zboží bez udání důvodu (s výjimkou zboží, které jaksi fakt vrátit nelze, například z hygienických důvodů a podobně), nemusel složitě hledat formulář na odstoupení od smlouvy (vrácení zboží) a mohl pohodlně zahájit proces vrácení online prostřednictvím jednoho „tlačítka", bylo EU nařízeno mít toto v každém eshopu, a to od 19. června 2026. Samozřejmě absence této novinky je oceněna, jak jinak, drakonickou pokutou, neb nic jiného naši státovládci neumí...
Celé nařízení je samozřejmě opět ústupek různým „vykukům", kteří si pořídí zboží, kupříkladu videokameru, na dovče si udělají fotečky a videjka, a pak chtějí zboží vrátit, protože ho třeba půl roku nebudou potřebovat, a penízky se určitě hodí na něco jiného, že? A že se to děje, na to vemte jed, český človíček je v tomto směru vynalézavý. Ale samozřejmě se mohou vyskytnout případy, kdy člověk fakt potřebuje zboží vrátit. I Soptík už takové případy zažil, třeba v éře kovídku. Nebo v případě základní školy, která akci zrušila kvůli hnusnému počasí a zakoupená kompaktní baterie jim tak byla vlastně k ničemu. Není problém, můžeme se domluvit na vrácení zboží. Pak v takovém případě asi má to tlačítko jakýs takýs smysl.
Zmíněné "tlačítko" proto na našem eshopu naleznete hned na dvou místech, jednak nahoře v textovém menu pod názvem Vrátit zboží (o. od smlouvy), a v druhém případě pak dole v prvním sloupci patičky webu po názvem Vrátit zboží (odstoupení od smlouvy). V obou případech se dostanete na stránku s formulářem na vrácení zboží (stránka se objeví v novém okně).
A aby tlačítek nebylo málo, neb člověk nikdy neví, čím případná kontrola vyrukuje, raději přidáme jestě jeden odkaz právě sem...




